foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Komunikaty

Wpisanie do telefonu kontaktu oznaczonego międzynarodowym symbolem ICE (in Case of Emegrency) może w sytuacji zagrożenia uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach. Służby ratownicze proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie www.ustaw-ice.pl

     

     

     Miejski Zarząd Dróg i Mostów we współpracy z Komendą Miejską Policji w Jaworznie już z końcem stycznia rozpocznie cykl spotkań z jaworznickimi przedszkolakami. Akcja pod nazwą "Przedszkolak bezpieczny na drodze" polegać będzie na krótkich prelekcjach, które poprowadzi policjant. Tematem będzie przede wszystkim bezpieczeństwo na drogach w okresie ferii zimowych.

 

- Podczas spotkania dzieci poznają podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, dowiedzą się dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, a także będą miały okazję porozmawiać z prawdziwym policjantem w pełnym umundurowaniu - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM. - Mamy nadzieję na aktywność dzieciaków podczas spotkań, ponieważ przygotowanych jest kilka ciekawych upominków dla przedszkoli. Przewidziany jest także konkurs rysunkowy, gdzie trzem zwycięskim przedszkolom MZDiM przekaże dodatkowe nagrody.