foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Komunikaty

Wpisanie do telefonu kontaktu oznaczonego międzynarodowym symbolem ICE (in Case of Emegrency) może w sytuacji zagrożenia uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach. Służby ratownicze proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie www.ustaw-ice.pl

Jaworznicka „mapa bezpieczeństwa” jest częścią policyjnego systemu informatycznego pn. „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Projekt jest istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych. Jest to także jedno z narzędzi służących poprawie komunikacji między Policją a społeczeństwem.

Ideą systemu jest prezentowanie na mapach dostępnych w internecie znaczników, informujących o rodzaju i czasie popełnienia podstawowych rodzajów przestępstw, zdarzeń w ruchu drogowym, jak również interwencji policyjnych przeprowadzanych w miejscach publicznych. Każdy rodzaj zdarzenia jest zaznaczony innym kolorem oraz opatrzony numerem i nazwą jednostki, która zajmuje się sprawą.

Na mapie można sprawdzić m.in., gdzie i kiedy doszło do kradzieży, rozboju czy włamania oraz ile razy w danym rejonie interweniowała Policja. Pomysłodawcy i wykonawcy portalu liczą, że pozwoli to na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, lepszą kontrolę pracy funkcjonariuszy i poprawę relacji Policji z mieszkańcami.


Mapa bezpieczeństwa za 2016 rok
Mapa bezpieczeństwa - bieżący miesiąc