Wyspy pomocy

Trwa Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Trwa Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego W całej Polsce trwa zorganizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampania zwracająca uwagę na problemy i zagrożenia z jakimi mogą się codziennie spotkać wszyscy użytkownicy dróg. W akcji edukacyjnej skierowanej do pieszych oraz kierujących samochodami, motocyklami i rowerami biorą udział m.in. jaworzniccy policjanci.

Działania w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który trwa od 5 do 11 grudnia, realizowane są podczas codziennej służby funkcjonariuszy ruchu drogowego. Akcja skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak też dzieci i młodzieży.

- Okres jesienno – zimowy to taka pora roku, kiedy na drogach robi się szczególnie niebezpiecznie. Jesienna mgła i szaruga często przyczynia się do wypadków i kolizji - tłumaczy rzecznik jaworznickiej komendy Tomasz Obarski. - Grupą szczególnie narażoną na tego typu zdarzenia są osoby piesze, a zwłaszcza dzieci i rowerzyści. Dlatego tak istotnie jest, używanie w tym czasie elementów odblaskowych.

Warto pamiętać, że na nieoświetlonej drodze kierowca dostrzega pieszego dopiero, gdy sylwetka człowieka znajdzie się w zasięgu reflektorów samochodu. W praktyce przekłada się to na odległość zaledwie 30 metrów, kiedy możliwość manewru jest już bardzo ograniczona. Jeśli jednak pieszy lub rowerzysta wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca jest w stanie zauważyć go już nawet z około 150 metrów, czyli nawet 5 razy szybciej! Jest to różnica wystarczająca aby uratować ludzkie życie!

template joomlatemplate joomla gratis
2018  Bezpieczeństwo w Jaworznie  globbers template joomla