foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Komunikaty

Wpisanie do telefonu kontaktu oznaczonego międzynarodowym symbolem ICE (in Case of Emegrency) może w sytuacji zagrożenia uratować życie osobom poszkodowanym w wypadkach. Służby ratownicze proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.

Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie www.ustaw-ice.pl

Jaworznicka policja ma nowego szefa. W środę - 18 maja - Arkadiusz Więcek odebrał nominację na stanowisko od zastępcy komendanta wojewódzkiego, inspektora Ryszarda Leśniewskiego.

- Wybór ten jest jak najbardziej słuszny, gdyż już przez kilka lat podinspektor Więcek pełnił funkcję zastępcy szefa jaworznickiej komendy. Wówczas wyróżnił się bardzo dobrymi umiejętnościami zarządzania instytucją mundurową. Przełożyło się to na wzorowe wyniki osiągnięte przez jaworznickich stróżów prawa - podkreśla inspektor Leśniewski.

Na ręce nowego komendanta gratulacje złożyli przybyli na uroczystość goście, w tym: Prezydent Miasta Paweł Silbert, zastępca prezydenta Dariusz Starzycki, Prezes Sądu Rejonowego Ewa Łąpińska, Szefowa Prokuratury Rejonowej Lilianna Sobańska, kapelan jaworznickiej policji kś. Mariusz Olejnik oraz były komendant Zygmunt Jaromin.

- W trakcie 18-letniej służby w szeregach Policji zawsze było, jest i nadal będzie dla mnie priorytetem utrzymanie na najwyższym poziomie bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna - zapowiedział komendant Arkadiusz Więcek.